Zaloguj

Nota prawna

Notariusz.pl

notariusz.pl

internetowy serwis o notariuszach

porady, informacje, dokumenty, koszty, adresy

2018-05-17 09:28
ZMIANA SPOSOBU TWORZENIA PODPISU ELEKTRONICZNEGO W PRZESYŁKACH DLA GIIF

Generalny Inspektor Informacji Finansowej informuje, że od 1 lipca br. system teleinformatyczny GIIF przestaje obsługiwać podpisy elektroniczne z funkcją SHA1 i wprowadza jako obowiązkową SHA2.

Certyfikaty podpisu elektronicznego obecnie używane przez notariuszy mogą obsługiwać zarówno funkcjonalność SHA1 jak i SHA2, jednak nie wszystkie systemy operacyjne pozwalają na złożenie podpisu wg nowej specyfikacji. Taka funkcjonalność dostępna jest tylko w systemach: Windows 7, Windows 8 lub Windows 10.

Z tego powodu, korzystanie z programu RejNET Office na komputerach z systemem Windows XP oraz Windows Vista nie będzie możliwe.

Aby dostosować się do nowych wymogów należy: posiadać komputer z systemem Windows 7, 8 lub 10 (starsze systemy Windows nie będą obsługiwane) oraz zainstalować aktualizację programu RejNET Office (o udostępnieniu tej aktualizacji poinformujemy w osobnym komunikacie).

Przesyłki do GIIF za miesiąc maj (wysyłane do 14 czerwca br.) będą przyjmowane przez GIIF zarówno w starym, jak i nowym formacie.

UWAGA: problem dotyczy tylko systemu WINDOWS (nie dotyczy samych certyfikatów podpisu elektronicznego).
MSKRNNotariusz.plKsięgi wieczysteKRSe-JusticePrejusDziedziczenie w EuropieARERT
Valid XHTML 1.1Level Double-A conformance, W3C WAI Web Content Accessibility Guidelines 2.0
Opracowanie: RejNET
wygenerowano w czasie: 0.13 s.